Panel szklany do kuchni, jakie ma zalety i który wzór wybrać ?

Panel szklany do kuchni, jakie ma zalety i który wzór wybrać ?

  1. Panel szklany do kuchni – jakie ma zalety i który wzór wybrać?
  2. Co to jest panel szklany?
  3. Panel szklany do kuchni – zalety
  4. Jak wybrać panel szklany do kuchni

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, dlatego jej aranżacja powinna zostać starannie dobrana. Dotyczy to zarówno mebli, jak i akcesoriów czy dekoracji. Panel szklany do kuchni może stanowić zwieńczenie każdej kuchni. Jak go wybrać i dlaczego warto? Przekonaj się!

Jeśli chcesz urozmaicić wygląd swojej kuchni, sprawić, że będzie estetyczna i niepowtarzalna, poznaj bliżej panel szklany do kuchni. To rozwiązanie, które z pewnością zaskoczy Cię uniwersalnością i ponadczasowością. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jakie ma zalety oraz jaki wzór najlepiej sprawdzi się w przypadku kuchni!

Co to jest panel szklany?

Panel szklany na ścianę to szkło hartowane   o grubości 4,5 mm lub 6mm , które może stanowić świetną alternatywę dla tradycyjnych płytek lub zastąpić inne materiały dekoracyjno-wykończeniowe na ścianie w dowolnym pomieszczeniu. Bezpośrednio na szklanych panelach wykonywany jest nadruk dzięki przemysłowej drukarce wielkoformatowej w technologii UV. Efektem jest ponadprzeciętnie trwały wzór , wybierany z tysięcy propozycji.

Panel szklany do kuchni – zalety

Panele szklane mają wiele zalet, spośród których najistotniejsze są następujące:

·       możliwość dopasowania paneli do własnych potrzeb i preferencji – możesz wybierać z bazy tysięcy różnych wzorów, jak również przesłać własne zdjęcie, które ma znaleźć się na nadruku;

·       wytrzymałość – pigmenty są utrwalane za pomocą promieniowania UV, w efekcie czego nadruk jest odporny na blaknięcie w naturalnym świetle promieni słonecznych. Dodatkowo całość zabezpieczana jest laminatem;

·       odporność na uszkodzenia mechaniczne – panele szklane wykonywane są na szkle hartowanym;

·       łatwość utrzymania w czystości – panele szklane bez problemu można czyścić zarówno wodą z detergentem, jak i preparatami myjącymi.

Takie rozwiązanie daje Ci nieskończenie wiele możliwości aranżacyjnych.

Jak wybrać panel szklany do kuchni?

Wybór odpowiedniego wzoru paneli szklanych do kuchni może być trudny ze względu na mnogość dostępnych opcji. Uniwersalną propozycją będą jednak jednolite kolory bądź asymetryczne wzory , wyróżniające się na tle gładkiej ściany. Jeśli kuchnia urządzana jest w stylu industrialnym lub klasycznym, panel szklany może mieć wzór cegieł . Innymi klasycznymi propozycjami są: ziarna kawy, krople wody, ulubione przyprawy czy zioła.

Jeśli chcesz ożywić kuchnię i dodać jej koloru, postaw na panel ze wzorem liści , bambusa lub drzew. Świetnie sprawdzi się także motyw kwiatów lub owoców. Unikalności nada pomieszczeniu widok stonowanego krajobrazu , np. zachodu słońca nad morzem bądź wodospadu. Jeśli natomiast kuchnia urządzana jest w stylu nowoczesnym, rozważ panel szklany do kuchni z dowolną abstrakcją.

Jeśli jesteś wyjątkowo wymagającym klientem bądź chcesz uwiecznić na panelu własnoręcznie wykonane zdjęcie w wysokiej jakości, również masz taką możliwość. Wystarczy przesłać zdjęcie z prośbą o nadrukowanie go na szklanym panelu. Uzupełnieniem może być estetyczne podświetlenie panelu.